Автоподбор страны, региона, города
Введите начальные буквы названия и через секунду-две выберите вариант из появившегося списка
Если такого названия в списке нет - напишите нам

Подробнее об автоподборе
Подписаться
7 марта 2010 г. 22:13, Несамовите озеро, Украина Смотреть на карте

Озеро Несамовите

Озеро Несамовите (1750 м)

Озеро Несамовите – найвище у Карпатах. Озеро льодовикового походження у Рахівському районі Закарпатської області. Воно розташоване у великому карі (льодовиковий цирк, впадина) на північно-східних схилах гори Туркул, на висоті 1750 метрів над рівнем моря. Злегка зігнута ванна повторює обрис крутого південно-східного схилу. Довжина озера 88 метрів, ширина — 45, площа 3 тис. кв. метрів. Живиться переважно атмосферними опадами. Взимку замерзає. Дно озера біля південних берегів вкрите валунами, у північній частині поширені піщано-мулисті відклади.

Південний берег кам'янистий: на нього осипаються продукти розпаду скельного схилу. Морена (шар породи, яку зібрав на своєму шляху льодовик) вздовж протилежного берега вкрита субальпійськими травами, тут ростуть гірська сосна, жереп і ялівець. Від цього берега Несамовите в останні роки інтенсивно заростає осокою — люди часто залишають на березі або кидають у воду сміття, що сприяє росту водяних рослин.

З південного боку дно вкрите великими пласкими валунами, а з північного перекривається сірим ґрунтом. Глибина озера по всій площі коливається в межах 1-1,5 м. Поверхневого стоку Несамовите не має, однак нижче моренного валу витікає декілька струмків.

Озеро лежить на території Говерлянського заповідника. Озеро Несамовите і прилегла до нього територія - це незвичайний, вражаючий куточок альпійської незайманої природи: високі кам’янисті або порослі яскраво-зеленим пухнастим килимом альпійки вершини, глибокі долини, утворені стародавнім льодовиком, переміжні смужками високогірної зеленої вільхи і полянами некошених трав, круті ущелини з випираючими ребрами кам’яних складок, стрічки стежин і веселі потоки з кристально чистою водою. Полонина Марішевська привертає туристів високогірними пейзажами і як зручне місце для тимчасового базування в заповіднику, оскільки на полонині є колиба і джерельна вода. З гори Марішевська відкривається вигляд на вершини Пожежевська, Гомул і Говерлу. Місцевість поблизу Несамовитого вражає фантастичними доісторичними формами. У чашкоподібну долину, обмежену дуже крутими і високими берегами, врізаються залишки небачених гігантських стін і розрізають її на три частини. Це голі, дуже гострі і круті стіни - Козли Малі і Козли Великі. На худих хребтах цих Козлів стирчать нарости - гострі списи і башти. З суворим, загрозливим рельєфом гострих і голих скель контрастує весела долина, що вистилає м’яким оксамитовим килимом альпійки і некошених трав. Пейзаж захоплює - заради таких вражень хочеться приходити сюди знову і знову!

 оценок 1

Автор: Статус: offline. Пол: мужской Владимир (eglen)
просмотров: 1855
Ключевые слова: 
Поделиться в:   icon   icon   icon   icon   icon    


Чтобы добавить комментарий Вы должны зарегистрироваться или войти если уже зарегистрированы.

(Вы можете отправить комментарий нажатием комбинации клавиш Ctrl+Enter)